Πέμπτη 5 Αυγούστου 2010

ΠΑΟΚ - Άγιαξ 3-3 (video)

Μέσα σε 7 λεπτά στο β΄ ημίχρονο ο ΠΑΟΚ "γκρέμισε" ό,τι είχε χτίσει μετά τα 90 λεπτά στην Ολλανδία (1-1) και τα 45 του πρώτου ημιχρόνου της ρεβάνς του γ΄ προκριματικού γύρου του τσάμπιονς λιγκ με τον Αγιαξ. Το 1-0 με το γκολ του Βιερϊρίνια από το 13΄, έγινε 1-3 στο 48΄, 50΄ και 55΄ με τα τέρματα των Σουάρες, Ντε Γιονγκ και Λίντγκρεν. Ο Σαλπιγγίδης μείωσε σε 3-2 στο 56΄, ο Ιβιτς ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά το 3-3 δεν άλλαξε και οι Ολλανδοί πανηγύρισαν την πρόκρισή τους στα πλέι οφ της διοργάνωσης. Στο 77΄ ο Ιβιτς νικήθηκε από τον Στεκέλενμπουργκ στο πέναλτι που εκτέλεσε. Ο ΠΑΟΚ θα συνεχίσει, πλέον, στην τελευταία φάση του Γιουρόπα Λιγκ, με στόχο να περάσει στους ομίλους της διοργάνωσης.